Jag har haft lite mailkontakt med killen i artikeln. Efter att jag lade ut några ovanliga videoklipp på Youtube hörde han av sig och undrade om jag kunde skicka lite material till dem.
Synd att det dröjer ända tills slutet av 2009 med filmen. Men hellre att det läggs mycket tid på den så att den blir bra än att det blir något hafsverk.
Skitsmale Sigge wrote:Om han är involverad i filmprojektet borde han ju komma till detta forum?
Här finns ju ett enormt eddie-kunnande!
Han är nog inte involverad, utan hjälper till på egen hand som jag uppfattat det.
Jag är övertygad om att de läser på forumet, har fått lite indikationer på det (för att underdriva en aning )
Lite väl segt att det kommer ta ytterligare ett år med dokumentär-filmen. Men det viktigaste är att den blir bra gjord så då spelar inte tiden nån roll egentligen. Något att se fram emot när den väl kommer.
Välkommen till forumet. Vi ser verkligen fram emot dokumentären och har du frågor om Eddie Meduza kommer dom garanterat att bli besvarade här, men glöm inte bort oss i sluttexterna bara
Last edited by Jungbacka Erik on 11 Dec 2008, 21:43, edited 1 time in total.
Ja vad ska man fråga Hur går det med filmen? Vad för slags material har ni till filmen? Vet dock inte om du kan svara men läste på din bloog att du har kontakt med Anakronfilm. Så något vet du kanske
Läste också att du hade bilder på Errols hus, du har inte lust att lägga upp några?
Menar du inte utigvna? Tänkte på "...ovanliga låtar som ej är outgivna t.ex... "
Jag har ju ett gäng som säkert de flesta på detta forumet har. En massa studio sessioner och låtar som "Faking love", "Vildmarkens sång" m.fl. Fanns ju att tanka ned på piratebay för ett par år sedan. Fast dem har du säkert redan.
Nu kom jag på ännu en fråga: Har ni fått tag på mycket outgivet i bra kvalité?
Jag laddade för ett tag sedan upp en massa outgivet m.m. som jag har. Håll till godo http://www.megaupload.com/?d=EJGC6JA7. "Vildmarkens sång" och mycket mera är med där. Mycket är dock i rätt skabbig kvalité.