Grillen fick faktiskt vila idag. Det blev fetaostfylld lövbiff istället, riktigt gott med ett gäng Staropramen till.
I övrigt så är jag mest besviken över att jag inte kommer att hinna spela golf den här helgen. I morgon är det startförbud och på Söndag jobbar frugan
Ännu en helg där jag gör ingenting. Det kan ju vara sköt det också, men det blir lite tråkigt efter ett tag. Nåja, om två helger jag jag då ut och vara full och odräglig, så jag får väl hålla mig till dess.
on 05/15/2009 at 22:47:27, Långpanna wrote:ELN: Det schka bli mig ett sant nöjje
Jag försöker hitta brochyren som jag hömtat denna frånn, men vettefaen,
Nån sopmvet var den kömmer ferånn`? [/quote]
Verkar som att det blev mera än EN öl
Jag själv har nyss kommit hem efter att ha spelat lite innebandy med några kompisar. Nu ska jag gå och duscha och sedan kolla på ett par TV-serier! Här är det nyktert och städat
Last edited by E-M on 15 May 2009, 23:33, edited 1 time in total.
I morgon är det Kristi himmelfärdsdag och jag jobbar bara halva dagen. Om jag går till jobbet en timma tidigare och jobbar av bara helvete så kan jag vara hemma redan klockan tio på förmiddagen!
På fredag är jag ledig. Hade det inte varit för att det ska bli skitväder i morgon så hade det blivit en tidig förmiddagsfylla på min balkong.
Nu blir det istället seriös datortid hela dagen istället.
Ha! Ha! Ja, bland annat.
Men nu är jag hemma från jobbet i alla fall. Tvättid klockan ett. Och så ska jag städa. I morgon är jag ledig. Vet inte riktigt vad jag ska göra ikväll? Förslag, någon?
Ha! Ha! Ja, bland annat.
Men nu är jag hemma från jobbet i alla fall. Tvättid klockan ett. Och så ska jag städa. I morgon är jag ledig. Vet inte riktigt vad jag ska göra ikväll? Förslag, någon? [/quote]
Porrsurfa ännu mer så klart.