Ja då finns det j bara ett alternativ: Nokia N95 med 5 mpix kamera och Carl Zeiss-optik. Den e ju lite dyr föstås men då har du ju en kamera som det också går att ringa med
Jungbacka Erik wrote:Ja då finns det j bara ett alternativ: Nokia N95 med 5 mpix kamera och Carl Zeiss-optik. Den e ju lite dyr föstås men då har du ju en kamera som det också går att ringa med
Har inte nån sådär precis uppfattning om vad den kostar men jag har en känsla av att du missade detdär med "vettig prisklass"? Men jag skall kolla,tack för tipset
Josey Wales wrote:Om du vill ha 50% risk att behöva reklamera din telefon och dessutom få en tvärkass GPS och en standbytid på 3 timmar så skall du köpa en N95.
Om du däremot vill ha en bra lur med bra kamera så skall du köpa SonyEricssons K810i.
Det var kategoriskt så det förslog tyckte jag,partisk?
Njaa, kanske lite partisk
men faktum är att Nokia haft extremt hög "return rate" på N95 och att GPS'en inte funkar något vidare jämfört med även väldigt billiga vanliga GPS'er.
Men Rex skrev ju också att han inte ville betala för något lull-lull förutom en kamera och då faller ju N95 i alla fall bort på den biten.